THY 2014 Kabin Memuru Alımı

Türk Hava Yolları sadece Türkiye’de değil Dünyada çapında en iyi firmalar arasında bulunmaktadır. Her geçen gün büyümesi sebebi ile sürekli olarak Kabin Memuru ihtiyacı duymaktadır. 2014 sene içerisinde kendi internet sitesi üzerinden açtığı ilanlar ile kabin memuru alımını yapması muhtemeldir. THY kabin memuru olmak isteyen kişiler için eğitimden önemlisi İngilizce dil şartı aranmaktadır.

Eğitimleri birçok firma gibi kendisi verirken İngilizce THY Kabin Memurluğu dil mülakatını geçtikten sonra işe başlama garantiniz bulunmaktadır. Eğitimler çok zorlayıcı olmazken işe girmede üstüne bastırarak söylediğimiz gibi İngilizce Dil Şartıdır. Ancak şu an için kendi internet sitesi üzerinden her hangi bir alım planı bulunmaz iken yaz sezonu gelmesi ile birlikte bu konuda yeni alımlar yapacağı büyük olasılar arasında bulunmaktadır.

THY kabin memuru olmak isteyen kişiler için vereceğimiz linkten sürekli takip etmeleri gerekmekte olup açılan ilanlar çok fazla yayında kalmayıp belli bir süre sonra yayından kalkmaktadır.
THY 2014 Kabin Memuru Alımı

2014 THY Kabin Memuru Başvuru

Genel Özellikler
T.C. vatandaşı olmak
01/01/1989 ile 31/12/1994 tarihleri arasında doğmuş olmak.
En az lise mezunu olmak (yurt dışındaki okullardan alınan lise diplomaları için denklik belgesi ibrazı gerekmektedir).
İngilizce bilmek ve/veya Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Çince, Korece, Japonca, Rusça, Arapça, Farsça, dillerinden birisini bilmek.
Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak.

Sağlık ve Fiziki Koşullar;
Bayanlar için 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır).*
Erkekler için 170-190 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır).*
Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor istenecektir).
THY A.O. kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing vb. bulunmamak.
Daha önce Türk Hava Yolları veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik ve sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.
* Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları veya Türk Hava Yolları’nın belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.
Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yalnızca bu adres aracılığıyla yapılan başvurular geçerlidir. Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
Adaylar, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra Türk Hava Yolları tarafından süreçlere katılmak üzere davet edilecektir.
Adaylarımızın Dikkatine!
2012 ve 2013 kabin memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen,
2013 kabin memuru alım sürecimizde mülakatta elenen ve süreci olumlu sonuçlanıp eğitim aşamasını tamamlamayan,
07.01.2014- 23.01.2014 tarihleri arasında yayınlanan kabin memuru ilanına başvuran,
Türk Hava Yolları’ndan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen,
adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.

 

10 yorum

  1. selamun aleykum ben calısmak ıstıyorum kabul edermısınız kırsehır merkez bagbası mallesonden otuyorum adım ekremtatlı ılkokul mezunuyum dıploman var sabıka kaydım yok evlıyım bır kızım var calısmak ıstıyorum

  2. merhabalar ismim eda süper lise mezunuyum ve aynı zamanda aöf.çeko. 2.sınıf öğrencisiyim.Bünyenizde kabin memuru olarak görev almak istiyorum,aranan şartlara uyuyorum.İyi çalışmalar sevgiler 😉

  3. Bn iki yillik dış ticaret mezunuyum şuan sabiha Gökçen havaalnnda yüklenici firma oln yda da cksyrm ismz bitiyor ve hanomda havaalnnda clsmk istiyorum kabin memuru veya personel olrk

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*