Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü SHGM KPSS Önlisans Lisans Memur Alımı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ( SHGM ) Facebook sayfası ve Resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı ilan ile Lisans Bölümünden 1 İşletme mezunu, Ön lisans  Mezunu kişilerden ise  6 Kişi Sivil Hava Ulaştırma Mezunu olan kişilerden, 2 Maliye bölümü mezun olan kişilerden 1 Muhasebe ve 1 İnsan Kaynakları bölümlerinden toplam olarak 11 kişi alacaklarını açıkladı.

KPSS üzerinden ÖSYM tarafından yapılan atamalarda ilk olarak kazanan kişiler genel itibari ile sınav ile alım yapılacaktır. Yapılan alımlarda ise genel itibari ile kendi bölümlerinden sorular ile sorulmakta olup ayrıca sözlü mülakat ile yapılmakta olup bu adımları geçen kişiler SHGM KPSS sayesinden memur olmaya hak kazanacaklardır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü SHGM KPSS Önlisans Lisans Memur Alımı

 
2014-05-20_184442

Şuan SHGM 11 kadar memur alımı yapacağını açıklarken bu sene yapılacak olan Önlisans ve Lisans KPSS sınavları önce veya sonra alım yapacağı tam olarak netlik kazanmazken duyurusu yapıldığında sitemiz üzerinden gerekli açıklamaları yapacağız. Özellikle Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmecilerin beklediği alım olurken KPSS yüksek puan almaları gerekmekte olup yapılacak olan mülakatlardan ise başarı olmaları gerekmektedir. Bu dalda bir çok kişi başvuru yapacağı için önlisans mezunların bu konuda çok çalışması gerekmektedir. Şu an Lisans alımı 1 kişi kalırken ilerleyen günlerde yeni alımlar ve açıklamalar yapılarak artma imkanı olabilir.

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*