Kabin Memuru Nasıl Olunur

Kabin Memurluğu bir çok kişinin hayalini kurduğu ve en çok istediği mesleklerden bir tanesi olmaktadır. Kabin Memuru olmak isteyenler için nasıl bir yol izlemelerini gerektiğini sizlere anlatacağız.

1. Üniversitelerin KABİN HİZMETLERİ Bölümü Okuyarak

Şu an için bir çok üniversite ve meslek yüksek okulları Kabin Hizmetlerini bölümü açarak havacılığa nitelikli olarak kabin memuru yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedeflerin doğrultusunda en iyi eğitim vererek ve iyi bir ingilizce eğitimi sağlayarak onları eğitimi vermektedir. Şu an bir çok özel ve devlet üniversitelerin bölümlerinde bulunmaktadır. Okulların havayolları ile anlaşmaları ile mezun olduktan sonra kolay bir şekilde iş bulma imkanlarınada sahiptirler.

İstanbul Üniversitesi : Devlet üniversitesidir. 50 kontenjanı bulunur. İstanbulda eğitim vermekte YGS-5 Puanından 372 taban puandan almaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi: İstanbulda özel üniversitedir. Tam Burslu , Yarı burslu , %25 gibi bir çok burs olanağı ile eğitim vermekte ve yine YGS-5 puanından almaktadır.

THK Üniversitesi: İzmir ve Ankara eğitim vermekte olup vakıf üniversitesidir. Yine bir çok burs imkanı sunmakta ve YGS-5 puanına göre alım yapmaktadır.

Beykoz Loj. MYO : Özel üniversite olarak hizmet vermekte ve eğitim yeri İstanbulda bulunmaktadır. Burs sağlamaktadır.

Kapadokya MYO : Vakıf Üniversitesidir. Ürgüp Nevşehirde eğitim vermektedir. THY iş garantili olarak Kabin Hizmetleri eğitimini öğrencilere sunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi : Devlet Üniversiteleridir.

Nişantaşı Üniversitesi , Okan Üniversitesi , Maltepe Üniversitesi gibi özel üniversitelerin Meslek Yüksek Okullarında Kabin Hizmetleri bölümleri bulunmaktadır.

Открытие НОУ "Авиационная школа Аэрофлота"

 

2. Kurslara Gidip Kendinizi Yetiştirmek İle

AFA: Atlasjet mülakatını kazanlara hem hosteslik eğitimi veriyor hem de kursu başarı ile tamamlayan kişilere iş imkanı sunmaktadır. Kurs ücretini ise sözleşme yapılarak işe bağlandığında maaşdan otomatik olarak kesilerek yapılmaktadır.

Yabancı Dil Eğitimi : Kabin Memuru olmak isteyen kişiler firmaların istediği boy kilo ve benzeri gibi şartları yerine getirdiği zaman en önemli kalan husus İngilizce olmaktadır. İngilizcesi iyi olan bir kişi kolayca işe girme imkanı bulmaktadır. Eğer havayolların aradığı şartları taşıyor ve ingilizcenizinden yeterli olacağını düşünüyorsanız sitemiz üzerinden Havacılık İş İlanları bakabilir kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*