Havaş Yolcu Hizmetleri Memuru Alımı 2014

Ülkemizde bir çok havaalanında faaliyet gösteren Havaş Havacılık Yer Hizmetleri firması dönemlik olarak ve kadrolu olarak bir çok yolcu hizmetleri memuru alımı yapmaktadır. Yaz aylarında yoğunluğa göre ihtiyacını karşılamak için sözleşmeli part time ( yarı  zamanlı ) ve tam zamanlı olmak üzere bir çok yolcu hizmetleri memuru almaktadır. Ancak sadece yaz aylarında değil gene iş başvurusu yapıp tam zamanlı ve kadrolu olarak işe girme şansınız bulunmaktadır.

Alımlar genellikle yaz ayların başlarında olurken yolcu hizmetleri olarak bir çok hava sahasında hizmet etme imkanınız bulunur. Yolcu hizmetleri Memurunun kısaca görevleri ise yolcuları havaalanına geldiğinde checkin ve boarding işlemlerinde başlayıp arrival gibi bir çok hizmet grubunda çalışma imkanları bulunmaktadır. Aranan şartlarda ise yine aşağıda detaylı olarak anlattığımız gibi gözümüze en çok İngilizce çarpmaktadır. Sivil havacılık mzeunu olan kişiler ise yine avantajlı olup ilk olarak yapılan aşımalarda onların tercih edileceğini hatırlatmakta fayda var diyebiliriz.
Havaş Yolcu Hizmetleri Memuru Alımı 2014
En az lise mezunu,
İyi derecede yabancı dil konuşabilir (tercihen ingilizce),
Vardiyalı çalışabilir,
Havaalanına yakın ve şirket servisi ile ulaşılabilen güzergahlarda ikamet ediyor,

olma şartları aranmaktadır.

Havaş Yolcu Hizmetleri Memur Alımı başvurusunu kendi internet sitesi üzerinden yapılmakta olup site üzerinden sizler de başvuru yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

İşe alım sınavında adaylara yabancı dilin yanı sıra öğrenme/analitik düşünme/problem çözme becerisinin ölçüldüğü testler uygulanmaktadır. Bu testlerde  başarılı olan adaylar,  HAVAŞ profiline uygunluğun sorgulandığı ‘Yetkinlik Bazlı Türkçe Mülakat’ ve yabancı dilde konuşma seviyesinin ölçüldüğü mülakata katılmaktadırlar.

Değerlendirme sonucu olumlu olan adaylar işe alım sürecini takiben teorik ve işbaşı eğitime davet edilmektedirler. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan adaylar işe başlatılmaktadır.

2 yorum

  1. merhaba ben turızm ve seyahat işletmeciliği 2.sınıf öğrencisiyim simdi bir otelde reresepsıyon memuru olarak calısmaktayım…havasa basvurdum oncelıkle asgarı ucret verıyorlarmıs daha sonrasında bır ust pozısyona gecme ıhtımalımız var mı varsa dıger mevkılerın maasları ne kadardır…tesekkur ederım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*